Zima na sportowo na lodowisku w Białymstoku

W okresie ferii zimowych, Białostockie Lodowisko przeżywa prawdziwe oblężenie. Dziennie, na ogólnodostępne ślizgawki przychodzi nawet 1500 osób, oprócz tego w godzinach porannych trenują zawodnicy short-track (Juvenia Białystok), a w godzinach nocnych hokeiści ADH Białystok.

W związku z tak dużym zainteresowaniem, Polskie Radio Białystok postanowiło wysłać ekipę reporterów w celu przekazania relacji z typowego dnia życia lodowiska - słuchaczom.

Dzień z Radiem, rozpoczął się o godzinie 10:00, gdy jeszcze zawodnicy short-track jeździli po lodzie z zawrotną prędkością. Ekipa reporterska kończyła rozstawiać sprzęt w sali rozgrzewkowej, a wokół sprzętu sportowego krążyli zaproszeni goście, którzy udzielali odpowiedzi na pytania, na żywo na antenie.

Tuż przed godziną 11:00 na taflę lodowiska wjechali pierwsi amatorzy jazdy na łyżwach, a nasz człowiek, instruktor, trener, zawodnik i prezes Stowarzyszenia – Marcin Radziszewski budował wcześniej zaprojektowany tor przeszkód.
Na początku każdej sesji jazdy na łyżwach, amatorzy mogli wziąć udział w jednym z dwóch konkursów: jazda na czas z pokonaniem toru przeszkód lub strzał na pustą bramkę z odległości 30 metrów.

Uczestnicy konkursów mieli sporo problemów z wykonaniem poszczególnych zadań na torze, a były to:
- przeskakiwanie przez kije hokejowe
- przejazd pod mostkiem
- wykonanie bałwanka na pachołkach
- slalom
- podniesienie leżącego krążka i dowiezienie go na metę.
W drugim z konkursów, istotne było wykazanie się celnością i skupieniem. Wszyscy uczestnicy przekonali się, iż samo trafienie kijem w krążek, nie jest prostym zadaniem, a z kolei Ci co mieli opanowane podstawy obsługi kija nie skupiali się na bramce co w efekcie przyniosło zaskakujący bieg wydarzeń.

Między konkursami, było około 90 minut przerwy, czas ten był wypełniony relacjami na żywo z tafli lodowiska do radiowego studia, wywiadów udzielali:
- Marcin Radziszewski (nauka jazdy na łyżwach oraz o grze w hokeja)
- Dariusz Kulesza (o dyscyplinie short-track)
- Piotr Bubela (o infrastrukturze BOSiR)
- Bohdan Kapanajko (o lodowisku i planach na lato)
- Ryszard Woronowicz (o obiekcie położonym w sąsiedztwie lodowiska – stadion lekkoatletyczny)
- konserwator lodowiska (o renowacji i konserwacji lodu)
- serwisant łyżew (o ostrzeniu łyżew)
Wszystkie wywiady można przesłuchać na stronie Polskiego Radia Białystok, znajdują się tam również zdjęcia z dnia imprezy.

Galeria zdjęć

Źródło:
1. Polskie Radio Białystok
2. Lodowisko Białystok (Facebook)