Po wizycie w Siedlcach

Zgodnie z zapowiedziami, w minioną niedzielę drużyna ADH Białystok gościła w Siedlcach. Rozegraliśmy tam dwa mecze. Zarówno nasi juniorzy, jak i drużyna seniorska, wyniosła z rozegranych spotkań wiele doświadczenia i motywacji do dalszej pracy.


Juniorzy ADH nie tracili czasu w drodze do Siedlec. Na zdjęciu ostatnie przedmeczowe wskazówki

O godzinie 12 na taflę wyjechali juniorzy. Po krótkiej rozgrzewce rozpoczęło się spotkanie młodych adeptów hokeja. Początkowo mecz był w miarę wyrównany i pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0-0. Później jednak miejscowi juniorzy zmotywowali się dostatecznie, by w dwóch kolejnych tercjach strzelić 4 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 0-4.

Spotkanie to pozwoliło zweryfikować umiejętności naszych juniorów, a także wyciągnięcie wielu wniosków, zarówno przez samych zawodników, jak i ich trenera. Rywalizacji uważnie przyglądał się trener pierwszej drużyny ADH. Zapisał on w swoim notesie kilka nazwisk zawodników, którzy już niebawem mogą zasilić skład seniorskiego zespołu.

Bezpośrednio po spotkaniu juniorów, na lód wjechali ich starsi koledzy. Początek meczu przebiegł w szybkim tempie. Od razu do ataku ruszyli zawodnicy STH Siedlce. Mimo kilku niezłych akcji, nie udało im się poważnie zagrozić bramce ADH, strzeżonej przez Michała Kuleszę. Powstrzymawszy początkowy napór, drużyna z Białegostoku zaczęła budować swoje ataki. Wkrótce padła pierwsza w tym spotkaniu bramka. Po strzale z dystansu, dobitką popisał się Mateusz Jasiński. Idąc za ciosem, Podlasianie nie zrezygnowali ze swoich ataków i niebawem zawodnicy z Siedlec, ponownie wyjmowali krążek ze swojej bramki.  Zamieszanie pod bramką rywali wykorzystał Adam Wojciula, asystował August Bartoszewicz. Po stracie dwóch bramek w krótkim odstępie czasu, zawodnicy z Siedlec zaostrzyli nieco swoją grę. Sędzia obgwizdał wiele kar, po obu stronach, jednak to nie pomogło, aby opanować gorącą atmosferę meczu.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2-0 dla ADH. Kiedy trener zawodników z Białegostoku omawiał dalszą taktykę na to spotkanie, na twarzach zawodników malowała się determinacja i wiara w zwycięstwo. Pięciominutowa przerwa nie zadziałała na zawodników uspokajająco. Druga tercja obfitowała w wiele ostrych starć i utarczek słownych zawodników obu drużyn. Pod względem sportowym, spotkanie było wyrównane, toczone w bardzo szybkim tempie. Niestety, tercja ta zakończyła się wynikiem 0-1, przez co, gdy zawodnicy zjeżdżali na przerwę, na tablicy wyników widniało już tylko 2-1.

Kolejna, trzecia tercja, nie różniła się zbytnio od poprzednich. Szybkie tempo gry i wiele kontrataków obu drużyn zaowocowało w sporą ilość sytuacji bramkowych. Długimi okresami, zawodnikom ADH udawało się utrzymywać ich przeciwników z Siedlec, w ich tercji obronnej zagrażając ich bramce wielokrotnie. Jednakże bramkarz miejscowej drużyny był tego dnia w bardzo dobrej formie. Niestety, podczas jednej z akcji gospodarzy udało im się umieścić krążek w bramce ADH. Była to sytuacja nieco sporna, kolejna z decyzji sędziów, którzy zdecydowanie nie byli ozdobą tego spotkania.

Mecz zakończył się wynikiem 2-2, co jest sprawiedliwym, lecz niezadowalającym dla nas wynikiem. Dziękujemy serdecznie drużynie STH Siedlce za to spotkanie i doświadczenie jakie mogliśmy z niego wynieść. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wspólny mecz!

Lodowisko w Siedlcach (podlasie24.pl)

Bramki dla ADH:
Jasiński (Wołosewicz)
Wojciula (Bartoszewicz)