Kolejny hokejowy weekend za nami!

Ostatni weekend (23-24 marca 2013r.) był dla nasze drużyny niezwykle intensywny. Rozegraliśmy 2 mecze, jeden w Białymstoku, drugi na wyjeździe. Cieszy fakt, iż oba mecze zakończyły się wygraną ADH. 

Pierwszy mecz rozgrywany był na białostockim lodowisku o 22.00. Przeciwnikiem było STH Siedlce, z którymi już od pewnego czasu rozgrywamy serię kontrolnych potyczek. Mimo dosyć później pory na meczu stawiło się wielu kibiców, którzy żywiołowo reagowali na wydarzenia na tafli. 

Mecz z STH Siedlce od początku przebiegał pod dyktando ADH Białystok. Pierwsza bramka dla Podlasian padła już w 17 sekundzie meczu. Całe starcie skończyło się wynikiem 8-3 dla ADH.

Następnego dnia, o godzinie 14.30 byliśmy już w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych, gdzie podejmowaliśmy miejscowe Masters Giżycko. Zaskoczyła nas nieco obecność licznej rzeszy kibiców. Przez całe spotkanie prowadzili oni głośny doping, wspierając w ten sposób swoich ulubieńców. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ mecz zakończył się wynikiem 12-5 dla ADH. Gospodarze walczyli dzielnie i pod koniec spotkania wykorzystali rozluźnienie w szeregach białostoczan wprowadzając trochę zamieszania. Mimo to spotkanie toczyło się pod kontrolą graczy z Białegostoku.

Wartym zauważenia jest fakt, iż weekendowe mecze stanowiły okazję do powrotu po 1,5 rocznej przerwie od hokeja, niegdysiejszemu filarowi drużyny - Łukaszowi Cybulko. Cieszymy się z tego, że znów jest z nami!

Poniżej prezentujemy statystyki rozegranych meczy:

- mecz z STH (8-3):

Bramki dla ADH: Jasiński M. (Pachocki T.), Moczydłowski A. (Jasiński M.), Nieścier K. (Pachocki T.), Nieścier K. (Moczydłowski A.), Nieścier K. (Pachocki T.), Wojciula A., Nieścier K., Surowiec M. (Zimnoch B.)

W bramce grał Kulesza M. ze skutecznością 89%.

Kary dla ADH: Surowiec

- mecz z Masters Giżycko (12-5):

Bramki dla ADH: Nieścier K. (Cybulko Ł.), Wojciula A. (Pachocki T.), Pachocki T. (Wołosewicz W.), Pachocki T. (Jasiński M.), Pachocki T., Wojciula A. (Pachocki T.), Nieścier K., Jaśiński M. (Wojciula A.), Wołosewicz W. (Jasiński M.), Jasiński M. (Wojciula A.), Pachocki T. (Wojciula A.), Zimnoch G. (Stankiewicz M.)

Kary dla ADH: Zimnoch G., Nieścier K., Wołosewicz W. x2

W bramce: Kulesza M. - 19 obronionych strzałów.