Sezon zakończony

Sezon 2012/2013 został oficjalnie zakończony w niedzielę, 7 kwietnia. Ostatni weekend otwartego lodowiska wykorzystaliśmy na rozegranie dwóch meczy towarzyskich - z STH Siedlce i Masters Giżycko. 


Tak jak zapowiadaliśmy, przedostatni mecz sezonu, odbył się w sobotę, 6 kwietnia, o godzinie 22.00. Kolejne już starcie z Siedlcami stanowiło dla nas niezłą lekcję hokeja. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla ADH i przebiegał w dobrym, szybkim tempie. Podrażniona poprzednimi porażkami drużyna STH chciała za wszelką cenę wygrać ten mecz, jednakże nie udało się im to głównie za sprawą dobrej gry zespołowej ADH Białystok. W końcowych sekundach potyczki, siedlczanie zdecydowali się nawet na zdjęcie bramkarza, i wprowadzili 6 zawodnika w pole, jednak ADH przetrwało napór i dotrzymało korzystny wynik do samego końca meczu. 

Dzień później, w niedzielę o 13.30 rozgrywaliśmy kolejny mecz, mający uświetnić bogaty w atrakcje dzień zamknięcia lodowiska. Nieskromnie powiemy, że się udało, gdyż starcie z Masters Giżycko było bogate w to wszystko za co kochamy hokej. Nie zabrakło efektownych bramek, starć pod bandami, a nawet małej bójki, czy szybkiej gry. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7-0 dla ADH. 

Drużynę z Giżycka znamy już bardzo dobrze, jednakże przed meczem z nami wzmocnili się o naszego byłego zawodnika, mając nadzieje, że wpłynie to korzystnie na ich grę. Niestety, dla naszych rywali, podrażniło to tylko zawodników ADH, który dodatkowo zmotywowani, zagrali na 120% swoich możliwości. Z tego powodu nie zabrakło wielu starć i przepychanek słownych. Z minuty na minutę robiło się coraz goręcej, w końcu nerwy puściły. Nowy nabytek Giżycka z premedytacją uderzył kijem w głowę kapitana ADH. 

 

Musiał interweniować sędzia i zawodnicy z obu drużyn, jednak skończyło się tylko na karach dla obu zawodników. Całe zajście nie wpłynęło na wynik spotkania, gdyż dalej dużą przewagę posiadało ADH. 

Naszemu byłemu koledze życzymy samych sukcesów i powodzenia w jego nowej drużynie! 

Niestety, w trakcie meczu podczas jednego ze starć, kontuzję odniósł nasz bramkarz - M. Kulesza. Musiał go zastąpić rezerwowy S. Radecki, który parę razy pokazał się z bardzo dobrej strony. Na szczęście kontuzja nie okazała się poważna, mimo, iż nie obyło się bez gipsu.

Statystyki zawodników za mecze rozgrywane w weekend 6-7 kwietnia:

- mecz z STH Siedlce (2-1):

bramki dla ADH: A. Bartoszewicz (A. Moczydłowski), K. Nieścier (M. Jasiński)

- mecz z Masters Giżycko (7-0):

bramki dla ADH: G. Zimnoch (M. Moczydłowski), A. Wojciula (M. Jasiński), A. Moczydłowski (W. Wołosewicz), M. Jasiński (K. Nieścier), A. Bartoszewicz (M. Surowiec), A. Wojciula (-), S. Soszka (-)