Pierwszy turniej ligowy

Już w najbliższą niedzielę 15 grudnia odbędzie się pierwszy oficjalny turniej Północno-Wschodniej Ligi Hokeja Na Lodzie. Turniej odbędzie się na krytym lodowisko w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych przy ulicy Królowej Jadwigi w Giżycku.

Do tej pory drużyna rozgrywała wyłącznie mecze sparingowe i kontrolne. Uczestniczyliśmy także w towarzyskim turnieju w Giżycku gdzie, oprócz gospodarzy z Masters Giżycko, graliśmy z Legionem Warszawa. Od początku sezonu wprowadziliśmy także kilka nowych elementów taktycznych. Wszystko to miało na celu lepsze zgranie poszczególnych formacji a w efekcie osiągnięcie jak najlepszych wyników w rozgrywkach ligowych.

W Północno-Wschodniej Lidze Hokeja Na Lodzie uczestniczą cztery drużyny, oprócz ADH Białystok są to Masters Giżycko, STH Siedlce i Icemen Mińsk Mazowiecki. Większość tych drużyn jest nam dobrze znana, jednak przez ostanie miesiące drużyny te poczyniły znaczący postęp od strony sportowej jak i organizacyjnej.

Drużyna Masters Giżycko prowadzona jest przez Daniela Rockiego. Niewątpliwie jest to jeden z kilku wyróżniających się zawodników w zespole, owoce jego pracy z drużyną widać na każdym meczu.

Wartym odnotowania jest fakt, że od pewnego czasu drużynie swym doświadczeniem pomaga znakomity hokeista Vladimír Búřil. Ten były reprezentant Słowacji może pochwalić się wieloma osiągnięciami w profesjonalnej karierze, między innymi udział w Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer, ponad 700 rozegranych meczów w takich zespołach jak Slovan Bratysława, Bordeaux GHC, Podhale Nowy Targ.

 

Vladimír Búřil / foto - sport.wm.pl

 

Ostatni o naszej lidze robi się coraz głośniej w regionie i w całym kraju. Lidze czujnie przygląda się Polski Związek Hokeja na Lodzie z którym jesteśmy w stałym kontakcie. Wszystko to nie umknęło lokalnym mediom. Coraz więcej informacji pojawia się w internecie oraz prasie, oto duży artykuł o naszej drużynie we wczorajszej Gazecie Współczesnej:

 

Gazeta Współczesna - 12.12.2013r.

 

Mamy nadzieję, że coraz więcej mieszkańców naszego miasta jak i regionu północno-wschodniej Polski zainteresuje się tą piękną dyscypliną sportu. Liczymy na Wasz doping podczas meczów!