ADH Białystok Vice Mistrzem Północno-Wschodniej Ligi Hokeja Na Lodzie

16 marca 2014r. dobył się Finałowy Turniej Północno-Wschodniej Ligi Hokeja. W zawodach wzięły udział cztery drużyny: Icemen Mińsk Mazowiecki, Masters Giżycko, STH Siedlce i ADH Białystok (gospodarz). Dla gospodarzy turnieju każdy mecz był bardzo ważny.

 

Odprawa przedmeczowa

O 12:45 pierwsze spotkanie ADH Białystok rozgrywał z Icemenem Mińsk Mazowiecki. Faworytem spotkania była drużyna gospodarzy. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 15 minuty kiedy to Rutkowski strzałem dał prowadzenie Icemenowi. Odpowiedź była bardzo szybka i już w 17 minucie na 1:1 wyrównał M. Pachocki (asysta Jasiński). Do końca pierwszej tercji nie oglądaliśmy już bramek.

Łukasz Pankiewicz w walce z kapitanem drużyny MTH Icemen Mińsk Mazowiecki Krzysztofem Piętką

W drugiej tercji obejrzeć można było dużo walki. W 29 minucie na 2:1 dla ADH strzelił T. Pachocki (a. Pankiewicz). Do końca tercji obie drużyny próbowały strzelić bramkę jednak żadnej nie dopisało szczęście i wynik nie uległ zmianie. W trzeciej tercji również oglądaliśmy zaciętą rywalizację obu drużyn. Już w 50 minucie na 2:2 wyrównał Soroczyński (a. Rutkowski). Nie załamało to zawodników ADH i już dwie minuty później prowadzenie 3:2 gospodarzom dał strzał Soszki (a. M. Pachocki).  Zawodnicy z Mińska Mazowieckiego próbowali bezskutecznie doprowadzić do wyrównania. W ostatnich minutach zdecydowali się nawet na zdjęcie bramkarza. Wykorzystał to Jasiński, który w ostatnich sekundach meczu strzałem z ponad połowy lodowiska ustalił wynik na 4:2 dla ADH Białystok.

Krzysztof Prochacki #87 w meczu ADH Białystok - MTH Icemen Mińsk Mazowiecki
- Krzysiu, tylko pamiętaj, nisko na nogach
!

ADH Białystok – Icemen Mińsk Mazowiecki 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

0:1  Rutkowski - 14:17
1:1  M. Pachocki (Jasiński) - 17:13
2:1  T. Pachocki (Pankiewicz) - 28:24
2:2  Soroczyński (Rutkowski) - 49:48
3:2  Soszka (M. Pachocki) - 51:35
4:2  Jasiński - 59:35

Pierwszy mecz turnieju ADH Białystok - MTH Mińsk Mazowiecki białostoczanie wygrali 4:2

Już o 16:15 można było zobaczyć Białostockich hokeistów na tafli. Tym razem rywalizowali z STH Siedlce. Spotkanie te decydowało o zwycięstwie w końcowej tabeli. Rywalizację lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy  po strzale Surowca (a. Prochacki) w 3 minucie wyszli na prowadzenie. Strzał Dmowskiego (a. Wojciechowski) w 10 minucie doprowadził do wyrównania 1:1. Kolejną bramkę w 15 minicie na 2:1 dla STH zdobył Ławecki. Na 3:1 dla STH w 20 minucie strzelił Ł. Dmowski (a. Jakimiak). Schodząc do szatni na tablicy widniał wynik 3:1 dla zawodników z Siedlec.

Mimo, że mecz pomiędzy drużynami z Białegostoku i Siedlec rozstrzygał o mistrzostwie Ligi, niektórzy zawodnicy nie palili się do walki, woleli poleżeć :)

W drugiej tercji akcja szybko przenosiła się z jednej strony na drugą. Skuteczniejsi okazali się zawodnicy ADH Białystok. W 27 minucie po strzale Prochackiego (a. Jasińskiego) gospodarze przegrywali tylko 2:3. Taki wynik utrzymał się do końca drugiej tercji. Trzecią tercję lepiej rozpoczęli goście, którzy w 49 minucie podwyższyli na 2:4 po strzale Krzymowskiego. W 59 minucie na 3:4 strzelił T. Pachocki. W tym momencie zawodnicy ADH uwierzyli, że mogą jeszcze wygrać te spotkanie i całą ligę. Niestety kilkanaście sekund później na 3:5 podwyższył D. Dmowski. W ostatnich sekundach meczu wynik na 3:6 ustalił D.Dmowski. Zwycięstwo w tym meczu pozwoliło zawodnikom z Siedlec zająć pierwsze miejsce w lidze.


Bracia Maciej "Steryd" #21 i Tadeusz "Tede" #14 Pachoccy od lat stanowią o sile ADH Białystok

ADH Białystok – STH Siedlce 3:6 (1:3, 1:0, 1:3)

1:0 Surowiec (a. Prochacki) – 2:37
1:1 Ł. Dmowski (a. Jakimiak) – 9:09
1:2 Ławecki – 15:00
1:3 Ł. Dmowski – 19:14
2:3 Soszka (a. Jasiński) – 27:04
2:4 Krzymowski – 48:04
3:4 T. Pachocki – 59:06
3:5 D. Dmowski – 59: 15
3:6 D. Dmowski – 59:50

W finałowym meczu pomiędzy ADH Białystok a STH Siedlce zwyciężyli zawodnicy STH 6:3

Wyniki pozostałych spotkań:

Masters Giżycko – Icemen Mińsk Mazowiecki 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)
STH Siedlce – Masters Giżycko 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Ceremonia wręczenia nagród i medali

Po tym meczu odbyła się ceremonia wręczenia medali oraz pucharów. Pierwsze miejsce w końcowej tabeli przypadło drużynie STH Siedlce, drugie miejsce zajęli zawodnicy ADH Białystok.

Kapitan ADH Białystok Wojciech Wołosewicz #89 z pucharem Vice Mistrza Północno-Wschodniej Ligi Hokeja Na Lodzie

Ostatnie miejsce na podium przypadło drużynie z Mińska Mazowieckiego. Czwarte miejsce przypadło Masters Giżycko.

O drużynie z Giżycka należy wspomnieć w samych superlatywach. Zawsze świetnie zorganizowana i gotowa do walki w każdym meczu była bardzo trudnym przeciwnikiem. Prowadzona przez Daniela Rockiego we współpracy z byłym, bardzo doświadczonym zawodowym hokeistą Vladimírem Búřilem, olimpijczykiem w hokeju na lodzie, z sezonu na sezon gra co raz lepiej. Życzymy więcej szczęścia w następnym sezonie!

Masters Giżycko - odprawa przedmeczowa

Wyłoniony został również najlepszy strzelec ligi, którym okazał się Sylwester Chajewski z STH Siedlce. Najlepszym zawodnikiem ADH Białystok wybrany został Mateusz Jasiński. Po ceremonii widać było, że zawodnicy gospodarzy liczyli na końcowe zwycięstwo w lidze i srebrne medale odbierali bez euforii. Mimo wszystko należy podziękować naszym zawodnikom za walkę do końca oraz niesamowite widowisko przez nich stworzone. Miejmy nadzieję, że zmobilizuje to naszych zawodników do jeszcze cięższej pracy, co pozwoli osiągnąć sukces na miarę oczekiwań.

Drużyna Siedleckiego Towarzystwa Hokejowego z pucharem Mistrza Północno-Wschodniej Ligi Hokeja Na Lodzie - Gratulacje!

Tabela końcowa Północno – Wschodniej Ligi Hokeja na Lodzie sezon 2013/2014

Miejsce

Nazwa drużyny

Liczba meczów

Liczba punktów

Bramki strzelone

Bramki stracone

1.

STH Siedlce

9

21

48

28

2.

ADH Białystok

9

21

39

27

3.

Icemen Mińsk Mazowiecki

9

6

28

41

4.

Masters Giżycko

9

6

19

38