Nowy sezon tuż, tuż

Mamy piękną, gorącą końcówkę lata. Pogoda zachęca do spotkań towarzyskich ze znajomymi i rodziną, których nieodłącznymi elementami są ciężkostrawne przekąski z grilla i schłodzone napoje wyskokowe.

Pomimo tak kuszących opcji spędzania wolnego czasu, wielu zawodników zgodnie z zaleceniami trenera poświęca wolne chwile na treningi siłowe i kondycyjne mające na celu poprawę formy fizycznej. Przygotowania przedsezonowe to oczywiście kwestia indywidualna, nikt nikomu nie narzuca reżimu treningowego (przynajmniej nie w tym roku), ale każdy z zawodników wie, o co toczyć się będzie gra już od połowy września na białostockim lodowisku. Dla jednych każdy trening będzie walką o miejsce w składzie, dla innych celem będzie po prostu chęć bycia jeszcze lepszym. Absolutnie wszystkich natomiast łączy jedno – pragnienie osiągnięcia sukcesu jako drużyna.

Drużyna ADH Białystok

ADH BiałystokFoto: Kacper Białobłocki

Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że poprzedni sezon był najlepszym w dotychczasowej historii ADH Białystok. Na lokalnym podwórku drużyna odniosła upragnione zwycięstwo w Północno Wschodniej Lidze Hokeja (PWLH) tocząc zacięte boje z LHT Lublin. O ostatecznej wygranej w lidze zadecydował korzystniejszy bilans bramek. Sukces smakował tym bardziej, że rok wcześniej pomimo przodowania w tabeli przez praktycznie cały ówczesny sezon, zespół stracił mistrzostwo w ostatnim meczu sezonu, co skutkowało tym, że drugie miejsce było odbierane jako porażka. Teraz również nie obyło się bez nerwów, ale zwycięstwo udało się kolokwialnie rzecz ujmując „dowieźć do końca”.

ADH Białystok celebruje zwycięstwo w PWLH 2014/2015...

ADH Białystok celebruje wygraną w PWLH 2014/2015...Foto: Kamil Klimaszewski

Zawodnicy, trenerzy i działacze nie zdążyli nacieszyć się sukcesem w rozgrywkach PWLH, bo na arenie krajowej hokeiści z Białegostoku niespodziewanie zwyciężyli w Mistrzostwach Polski Amatorów (MPA). Nikomu nieznana drużyna z północno-wschodniej części Polski, gdzie cały region traktowany jest jako „hokejowa pustynia” w swoim debiutanckim sezonie ograła znacznie bardziej doświadczone ekipy m.in. z Warszawy, Katowic, Sosnowca i tym samym wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Warto wspomnieć, że w tych miastach gra się w hokeja od wielu lat, a tradycje na szczeblu zawodowym znane są wszystkim pasjonatom tej dyscypliny w Polsce.

...oraz awans do I dywizji MPA

...oraz awans do I dywizji MPA Foto: Wojciech Wołosewicz

Po takich sukcesach poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Realnym celem na zbliżający się sezon jest ponowne wygranie PWLH, które tym razem zostanie przekształcone w jedną z regionalnych dywizji II ligi Hokeja Na Lodzie, gdzie rozgrywki będą toczyć się pod patronatem Polskiego Związku Hokejowego (PZHL). Drugim celem będzie osiągnięcie jak najlepszego wyniku na MPA dywizji I.


Sezon hokejowy 2015/2016 zapowiada się niezwykle pasjonująco. Już za niecałe 3 tygodnie zawodnicy ADH Białystok zjednoczeni we wspólnym celu po raz kolejny w późnych godzinach wieczornych rozpoczną ciężkie treningi. Czy kolejny sezon obrodzi w spektakularne sukcesy? Wszystko w nogach, rękach i głowach zawodników.