Następny przystanek - Lublin

W sobotę 5 grudnia na obiekcie "Icemania" w Lublinie rozegrany zostanie II Turniej Północno-Wschodniej Ligi Hokeja w ramach II Ligi PZHL. Tym razem drużyna ADH Białystok jedzie w 250-kilometrową podróż na południe, by zmierzyć się z potencjalnie najsilniejszymi przeciwnikami w przedsezonowych prognozach, a mianowicie STH Siedlce oraz LHT Lublin.

Pierwszy mecz rozegramy z ekipą z Siedlec, która wraz z gospodarzami inauguruje sezon. Po dwóch stosunkowo łatwych zwycięstwach w Giżycku naszą drużynę czeka teraz nie lada wyzwanie. Zwycięzca PWLH sprzed dwóch lat ma w składzie solidnych zawodników, którzy grają ze sobą od długiego czasu. Wydaje się, że największą zaletą siedlczan będzie właśnie zgranie wypracowane przez lata wspólnych treningów. Nie zmienia to jednak faktu, że hokeistom z Siedlec też nie będzie łatwo o korzystny rezultat, bo grają drugi mecz w dniu i nie będą mieli zbyt dużo czasu na regenerację sił po spotkaniu z Orłami Warszawa. Poza tym ich forma jest olbrzymią niewiadomą, gdyż zaledwie od kilku dni mogą trenować na tafli miejscowego lodowiska. Do sezonu musieli przygotowywać się w mocno improwizowanych warunkach.

Czy w sobotę również krążek będzie lądował w bramce STH, tak jak to miało miejsce w poprzednim sezonie?

Foto: Kamil Klimaszewski

Tuż po meczu z STH przyjdzie nam skrzyżować kije z prawdopodobnie najgroźniejszym przeciwnikiem w lidze, czyli LHT Lublin. W zeszłym sezonie bilans bramek ze spotkań pomiędzy naszymi drużynami wypadł minimalnie na korzyść ADH. W ostatniej kolejce spotkań drużyna z Lublina była blisko zwycięśtwa w lidze, ale ostatecznie jej się to nie udało i w tym roku zrobi wszystko, by zdetronizować ADH Białystok. Lublinianie przygotowują się do sezonu już od jakiegoś czasu na nowo zbudowanym obiekcie Icemanii. Doświadczoną kadrę LHT zasiliło m.in. dwóch utalentowanych zawodników z Ukrainy, którzy niewątpliwie będą poważnym wzmocnieniem. Atutem gospodarzy będzie też na pewno gra na obiekcie przed własną publicznością.

Co w najbliższych spotkaniach pokażą zawodnicy LHT Lublin?

Foto: Maciej Sztajnert


Zapowiadają się dwa ciężkie mecze, których korzystne rezultaty mogą postawić naszą drużynę w uprzywilejowanej pozycji wyjściowej przed półmetkiem sezonu. O zwycięstwa będzie na pewno trudno biorąc pod uwagę fakt, że mecz z faworytem rozgrywek, czyli LHT grać będziemy natychmiast po meczu z siedlczanami. Sytuacji nie ułatwi na pewno brak dobrze spisującego się na początku sezonu obrońcy Łukasza Cybulko oraz dwóch napastników - Stefana Soszki oraz Henrika Carlsona. Szczególnie brak Szweda po tak efektownych występach w Giżycku, może dać się we znaki w starciach z gospodarzami. Na urodzie straci na pewno widowisko. Należy jednak pamiętać o tym, że w ostatnich latach drużyna radziła sobie bez jakichkolwiek wzmocnień z zewnątrz i miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Harmonogram II Turnieju północno-wschodniego okręgu II Ligi PZHL (Lublin, 05.12.2015r):

Orły Warszawa - STH Siedlce (godz. 9:00)
LHT Lublin - Orły Warszawa (godz. 10:45)
STH Siedlce - ADH Białystok (godz. 13:30)
LHT Lublin - ADH Białystok (godz. 15:15)