Dopaść lidera

Przed nami ostatnia seria meczy w Północno-Wschodniej Dywizji II Ligi Hokeja. W ostatnim turnieju zaprezentują się 4 z 5 drużyn, które przystąpiły do zmagań w tym sezonie. Rozgrywki zakończyła już drużyna Orłów Warszawa zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Pozostałe ekipy już w niedzielę 13.03.2016 na białostockim obiekcie będą z zacięciem rywalizować o miejsca na podium.

Zmagania na lodowisku przy ul. 11 Listopada rozpoczną się o godz. 11, gdzie nasza drużyna podejmie hokeistów STH Siedlce. Aby myśleć o jakiejkolwiek szansie na dogonienie liderującej ekipy z Lublina, trzeba najpierw pokonać STH. W pierwszym białostocko-siedleckim pojedynku tego sezonu, ADH wygrało tylko 2:1. Mecz był rozgrywany na lodowisku w Lublinie i nie należał do łatwych. Drużyna STH grała wtedy dosłownie tydzień po wznowieniu treningów na lodzie i postawiła bardzo zacięty opór. ADH w tamtym meczu odrobinę rozczarowało, ale nikt już nie pamięta tego spotkania, bo cel, jakim były 3 punkty został ostatecznie osiągnięty. Tym razem powinno być zdecydowanie łatwiej, choćby z tego powodu, że ADH najprawdopodobniej zagra w najsilniejszym składzie. Rywale będą musieli się bardzo mocno postarać żeby zatrzymać zdeterminowanych gospodarzy. Poza tym siedlczanie w tym sezonie rozczarowują, zajmując dopiero czwarte miejsce w tabeli ligowej, odnosząc jedynie 2 zwycięstwa z Orłami Warszawa. Drużynie STH pozostaje już tylko walka o brązowy medal z Masters Giżycko, z którymi pod koniec lutego przegrała na własnym obiekcie 1:4, co zostało uznane za niespodziankę. Inny wynik niż wygrana ADH będzie uznany za sensację i przekreśli szanse gospodarzy na mistrzostwo.

Zawodnicy STH Siedlce zrobią wszystko, by przeszkodzić ADH Białystok w odniesieniu kolejnego ligowego zwycięstwa

Źródło: Kamil Klimaszewski Fotografia

W drugim spotkaniu zmierzą się drużyny Masters Giżycko oraz LHT Lublin. Lider tabeli jest w przysłowiowym "gazie" i nic nie zapowiada, by Mastersi mogli przeszkodzić w zdobyciu 3 punktów. Za drużyną z Lublina przemawia jakość, jaką prezentowała na lodzie przez cały sezon. Średnia 8,33 bramek na mecz oraz obecność w pierwszej dziesiątce strzelców ligowych aż 5 zawodników z Lublina powinny wystarczyć na pokonanie giżycczan. Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami na turnieju w Siedlcach zakończyło się pogromem 8:1 na korzyść lublinian i chyba nikt nie spodziewa się, by tym razem było inaczej.

Zawodnicy LHT po pierwszym w tym sezonie meczu z Masters Giżycko. Czy w niedzielę wynik będzie równie okazały?

Źródło: LHT Lublin

W kolejnym meczu zmierzą się zespoły Masters Giżycko i STH Siedlce. Będzie to niezwykle ważne starcie dla obu drużyn, które walczą ze sobą o brązowy medal. Drużyna Mastersów będzie grać drugi mecz z rzędu zaraz po pojedynku z LHT Lublin, ale wcale nie musi to wpłynąć negatywnie na rezultat meczu z STH. To zdecydowanie najgorszy sezon w wykonaniu siedlczan, którzy po niespodziewanej porażce 1:4 w pierwszym spotkaniu z  Masters, w rewanżu podejdą na pewno z należytym respektem do przeciwnika. Zwycięzca tego meczu będzie prawdopodobnie cieszyć się z trzeciego miejsca w tabeli i brązowego medalu.

Masters Giżycko i STH Siedlce wciąż walczą o brązowy medal. Bliżej sukcesu są zawodnicy z Warmii i Mazur

Źródło: PWLH.PL

Na zakończenie sezonu wisienka na torcie - mecz obecnego wicelidera ADH Białystok z najlepszą ekipą w stawce, LHT Lublin. Niecały rok temu również na białostockim lodowisku obie drużyny kończyły zmagania sezonu 2014/2015. Porażka liderującego wówczas ADH 0:4 pozwoliła zrównać się punktami w tabeli drużynie LHT, ale gorszy bilans bramkowy sprawił, że mistrzostwo zostało w Białymstoku. Tym razem sytuacja jest odwrotna - to LHT uciekło w tabeli, a białostocczanie zmuszeni są dogonić rywala. Nie ulega wątpliwości, że obie drużyny są na ten moment poza sportowym zasięgiem reszty przeciwników i na wygraną w niedzielę będzie miała wpływ dyspozycja dnia. W obu ekipach prym wiodą pozyskani przed sezonem zagraniczni zawodnicy, którzy w znaczący sposób podnieśli poziom sportowy swoich drużyn oraz zwiększyli atrakcyjność całej ligi. W LHT jest nim obecnie trzeci w klasyfikacji kanadyjskiej ligi i zdecydowanie najgroźniejszy zawodnik formacji ataku, Ukrainiec Artem Letiuk, a w ADH student Uniwersytetu Medycznego, szwedzki napastnik Henrik Carlson. Oprócz tego obie drużyny mają po kilku innych zawodników potrafiących skutecznie grać ataku. Jeśli chodzi o stronę defensywną, to ADH i LHT straciły bardzo mało bramek. Dziesięć razy po strzałach rywali kapitulował bramkarz z Lublina, natomiast krążek w siatce ADH lądował siedmiokrotnie. Będzie to zdecydowanie najciekawszy mecz tego sezonu. Nikt nie przewiduje, by obie drużyny w poprzednich spotkaniach tego dnia straciły punkty, więc ten pojedynek najprawdopodobniej zadecyduje o mistrzostwie Północno-Wschodniej Dywizji II Ligi Hokeja na Lodzie.

Czy również po obecnym sezonie kapitan ADH Białystok uniesie do góry puchar za zdobycie I miejsca?

Źródło: Kamil Klimaszewski Fotografia

Przed ADH Białystok stoi nie lada wyzwanie. Najpierw trzeba pokonać niewygodnego rywala, jakim zawsze było STH Siedlce, a potem stawić czoła najlepszemu zespołowi w lidze, który przez cały sezon prezentował się praktycznie bezbłędnie. Drużyna LHT zasłużenie wygrała wszystkie swoje dotychczasowe spotkania, mając jedynie słabsze momenty w starciu z ADH, które i tak wygrało 4:2 po indywidualnych błędach drużyny gości. Tym razem wszyscy w Białymstoku wierzą, że w rewanżu będzie inaczej. Trener Dan Cherry ma tym razem do dyspozycji zdecydowanie mocniejszy skład, niż ten, który grał z LHT w grudniu zeszłego roku. Będzie też kilka godzin na regenerację i odpoczynek po pierwszym meczu. Zawodnicy wiedzą o co grają i przed własną publicznością na swoim lodowisku będą walczyć z poświęceniem o każdy krążek. Jeśli drużyna zagra w ofensywie tak, jak dwa tygodnie temu przeciwko Orłom i Mastersom oraz nie złapie niepotrzebnych kar, to szansa na wygraną będzie realna.


Harmonogram VI Turnieju Północno-Wschodniego Okręgu II Ligi PZHL (Białystok, 13.03.2016r):


ADH Białystok - STH Siedlce (godz. 11:00)
Masters Giżycko - LHT Lublin (godz. 12:40)
Masters Giżycko - STH Siedlce (godz. 14:20)
ADH Białystok - LHT Lublin (godz. 16:00)
Uroczyste zakończenie (godz. 17:20)

Wstęp na 4 mecze: 10 zł

Aktualna tabela rozgrywek: