Na Śląsk!

Już za dwa dni w Bytomiu odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów (MPA). 16  najlepszych drużyn z całego kraju w swojej kategorii zaprezentuje umiejętności i powalczy o tytuł mistrzowski. Będzie to 15 edycja rozgrywek. Wśród uczestników nie zabraknie ADH Białystok, która po spektakularnym występie w zeszłym roku uzyskała promocję do najwyższej dywizji.

Bez wątpienia turniej będzie najbardziej wymagającym sprawdzianem dla naszej drużyny od początku istnienia klubu. Mistrzostwa mają charakter amatorski pod tym względem, że rozgrywane są w krótszym niż normalnie czasie z przyczyn czysto logistycznych i ekonomicznych - 2x15 min w fazie grupowej, 2x20 min w fazie ćwierćfinałowej oraz 3x15 min w półfinałach i meczach medalowych. Poziomem sportowym spotkania nie odbiegają na pewno od meczów drugoligowych, a wiele drużyn występujących w MPA z powodzeniem mogłoby rywalizować w I lidze, czyli na bezpośrednim zapleczu Ekstraligi PZHL. Przyczyny dla których tak się nie dzieje są prozaiczne - brak funduszy na udział w tym szczeblu rozgrywek.

W zeszłym roku wygraliśmy MPA II Dywizji. Jak poradzimy sobie na wyższym szczeblu rozgrywek?

Źródło: ADH Białystok

Nasza drużyna będzie debiutować w I Dywizji MPA i nie ma co ukrywać, jesteśmy najmniej doświadczoną ekipą w gronie wszystkich uczestników. To będzie ogólnie nasz drugi występ w rozgrywkach pod szyldem MPA. W zeszłym roku w debiutanckim sezonie wywalczyliśmy promocję z II Dywizji i teraz poprzeczka poszybowała znacznie w górę.W grupie zmierzymy się z trzema klubami z południa Polski, czyli kolebki polskiego hokeja. Rywale w walce o punkty to: Polonia Bytom, Cracovia II Kraków oraz Vikings Oświęcim. Wszyscy rywale są zdecydowanie bardziej doświadczeni i na papierze każdy z nich będzie faworytem w pojedynku z ADH. Wystarczy wspomnieć, że będąca gospodarzem Polonia Bytom to wicemistrz zeszłorocznej edycji MPA i wieloletni jej uczestnik (m.in. zwycięzca edycji z 2011r). Ciężko cokolwiek konstruktywnego powiedzieć o jakimkolwiek zawodniku reprezentującym barwy naszych rywali, gdyż nigdy nie mieliśmy okazji obserwować przeciwników na żywo, ani rywalizować z nimi na lodzie. Nikt w ADH się nad tym jednak nie zastanawia, tak jak zawsze mamy wyjść na lód i zagrać dobre spotkanie. "Celem naszej ekipy jest rywalizować na jak najwyższym poziomie, z jak najlepszymi. To będzie okazja dla wielu drużyn, by zobaczyć, jak wygląda białostocki hokej i zrobimy wszystko, by zaprezentować się z jak najlepszej strony" - mówi trener naszej drużyny, Dan Cherry.

Gospodarz i teoretycznie najgroźniejszy rywal w grupie - Polonia Bytom

Źródło: Polonia Bytom

Realnie patrząc, sukcesem będzie już utrzymanie się na tym poziomie rozgrywek, jakkolwiek sport jest nieprzewidywalny, czego najlepszym dowodem był nasz występ na MPA w zeszłym roku. Największym naszym atutem jest na pewno nieprzewidywalność. Bez wątpienia wszyscy rywale nie wyobrażają sobie straty punktów z ADH Białystok i ta pewność siebie może być ich największą słabością. Czy tak się stanie przekonamy się już we czwartek 21.04.2016, gdzie o godz. 10:30 rozpoczniemy zmagania grupowe. Pełen terminarz rozgrywek znajduje się pod spodem.

 

Grupa B:

1. Polonia Bytom

2. Cracovia II Kraków

3. Vikings Oświęcim

4. ADH Białystok

Harmonogram spotkań w fazie grupowej:

21.04 – ADH Białystok – Polonia Bytom – godz. 10:30
21.04 – ADH Białystok – Vikings Oświęcim – godz. 20:45
22.04 – ADH Białystok – Cracovia Kraków – godz. 15:30

Miejsce: Lodowisko „Stodoła” - Bytom ul. Pułaskiego 71.

Więcej informacji: http://15mpa.pl/