Wracamy do gry!

Po kilkumiesięcznej przerwie nadchodzi czas powrotu do rozgrywek ligowych. Sezon 2017/2018 II Ligi PZHL rozpoczynamy od mocnego uderzenia - 2 grudnia na turnieju w Lublinie podejmiemy faworytów do zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach, czyli gospodarzy z LHT oraz litewskie Gauja Wilno. Wyniki meczów z tego turnieju mogą mieć kluczowe znaczenie dla układu w tabeli na cały sezon, ale chyba żadna z drużyn nie będzie grała pod presją ze względu na to, że to dopiero początek sezonu.

Jaki jest nasz cel na ten sezon? Grać coraz lepszy hokej, rozwijać się i przede wszystkim czerpać satysfakcję z uprawiania tego wymagającego sportu. Jeśli wszystkie te elementy uda się ze sobą zgrać, to wyniki w lidze przyjdą same. Potencjał tej drużyny jest ciągle duży i każdy, kto się z nami mierzył, nieważne czy zwycięzca, czy przegrany - o tym wie. Kadra jest wciąż młoda i jej siła opiera się wciąż na tych samych, coraz bardziej doświadczonych zawodnikach, którzy rozumieją się nie tylko na lodzie, ale i poza taflą. Potrafimy się wspierać nie tylko na treningach, czy meczach i to jest naszą siłą. Całość spaja charyzmatyczny trener, którego głowa ma nieskończenie wiele pomysłów na to, by wykrzesać z każdego zawodnika i drużyny to, co ma najlepsze.

Trener Dan Cherry dzięki swojej pomysłowości i determinacji cieszy się w Białymstoku ogromnym szacunkiem i zaufaniem


Foto: Andželika Jankovskaja

Na turniej w Lublinie jedziemy zatem bez żadnej presji i wewnętrznego ciśnienia. Przed meczami ligowymi rozegraliśmy 3 sparingi. Jeden wyjazdowy z Warsaw Capitals oraz dwa domowe z Warsaw Capitals i łotewskim HK Dubulti. Wszystkie mecze przegraliśmy, ale chyba nikt z zawodników, ani trener nie traktują tych wyników jako wyznacznik formy. Podstawowym założeniem było nawiązanie rywalizacji z nowymi, wymagającymi przeciwnikami oraz rotowanie składem i testowanie różnych ustawień w ataku i obronie. Sparingi na pewno były wartościowe i podziałały na wszystkich motywująco. Jaki będzie skutek przygotowań pokażą pierwsze mecze o stawkę, ale w drużynie na pewno nie ma presji na osiągnięcie spektakularnego wyniku w nadchodzących spotkaniach.

Pierwszy mecz gramy z gospodarzami, drużyną LHT Lublin. Ktoś, kto śledzi naszą rywalizację na przestrzeni ostatnich kilku lat wie, że nasze mecze decydują o układzie tabeli na pierwszych dwóch miejscach. Ciekawe, czy w tym sezonie będzie podobnie. Drużyna z Lublina jest już po pierwszych 2 meczach ligowych, w których nie dała szans rywalom z Giżycka oraz Warszawy. Tym razem będą zmuszeni stawić czoła naszej drużynie oraz litewskiemu Gauja Wilno, które w zeszłym sezonie jako jedyne pokonało Lublinian. Nasz mecz zapowiada się niezwykle interesująco i nie możemy się doczekać, by skrzyżować kije z gospodarzami turnieju.

Zeszłoroczny zwycięzca grupy północno-wschodniej II Ligi PZHL - drużyna LHT Lublin


Foto: Trzecie Oko

Drugi mecz bezpośrednio po spotkaniu z LHT przyjdzie nam zagrać przeciwko ekipie Gauja Wilno. To drugi sezon dla Litwinów w naszej dywizji. W zeszłorocznych rozgrywkach pokazali, że potrafią grać, jak równy z równym z najlepszymi, szczególnie na własnym terenie, gdzie jako jedyni pokonali późniejszych zwycięzców ligi z LHT Lublin oraz po zaciętym meczu minimalnie przegrali z Husarią Białystok. To będzie dla nas na pewno bardzo ciężki mecz, bo bardzo dużo sił zostawimy w pierwszym spotkaniu z LHT, ale niejednokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy zagrać 2 mecze bezpośrednio po sobie na pełnych obrotach. W zeszłym sezonie oba spotkania z Litwinami wygraliśmy i wierzymy, że w obecnych rozgrywkach będzie podobnie.

Hokeiści Gauja Wilno w zeszłym sezonie napsuli krwi faworytom. W tym roku może być podobnie

Foto: Andželika Jankovskaja

Naszym celem jak zawsze jest pełna pula punktów i jest to jak najbardziej realne, ale tylko od nas zależy sukces w obydwu spotkaniach. Nie ma co ukrywać, rywale są wymagający. Żeby myśleć o zwycięstwach z LHT i Gaują Wilno trzeba zagrać w pełni skoncentrowanym przez 60 minut. W sobotę wszyscy trzymajcie za nas kciuki!

Harmonogram meczy 2 Ligi PZHL dywizji północno-wschodniej (Lublin 2.12.2017):

13:00 LHT Lublin - Husaria Białystok
15:00 Husaria Białystok - Gauja Wilno
17:00 LHT Lublin - Gauja Wilno