Zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Ostatniej niedzieli (13.01.2013r), Białostockie Lodowisko stało się areną zmagań sportowych, które były jedną z atrakcji XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ostatniej niedzieli (13.01.2013r), Białostockie Lodowisko stało się areną zmagań sportowych, które były jedną z atrakcji XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Daniem głównym przygotowanym przez Organizatorów był mecz hokeja na lodzie pomiędzy Gospodarzami ADH Białystok, a Gośćmi z Masters Giżycko. Mecz rozpoczął się krótką rozgrzewką, punktualnie o godzinie 11:00, następnie zawodnicy rozpoczęli walkę o krążek, a mieli na to 60 minut. Mecz rozegrany został w 3 częściach po 20 minut każda, a samo widowisko na pewno podobało się kibicom, którzy w liczbie ponad 200 osób dopingowali swoje drużyny i zapełniali puszki wolontariuszy WOŚP.

Jednak nie o zwycięstwo chodziło w tym meczu, a o wzbogacenie się w cenne doświadczenie przy okazji wsparcia Finału WOŚP. W przeddzień meczu, o godzinie 22:00 rozpoczął się wspólny trening Białostoczan z zawodnikami z Giżycka, na którym mieliśmy okazję lepiej się poznać i zaprzyjaźnić. Z nadzieją patrzymy w przyszłość i rozwój hokeja na lodzie w Giżycku, zaoferowaliśmy również własną pomoc, dzieląc się umiejętnościami i doświadczeniem trenerskim, liczymy na zacieśnianie współpracy.

Sami zawodnicy Masters Giżycko, chwalili nas za ciepłe przyjęcie i świetną organizację oraz bardzo dobrze zorganizowany i pomocny trening. Więcej komentarzy ze strony Gości, możemy znaleźć na stronie jednego z zawodników (bramkarz), który jest również Radnym Rady Miasta Giżycka - Wojciech Iwaszkiewicz.
Specjalne podziękowania kierujemy do Jerzego Gawareckiego, który zorganizował przyjazd po stronie Giżycka.

Podsumowując, cieszymy się z sukcesu organizacyjnego oraz przyspieszającej współpracy między obydwiema drużynami. Pojawiły się pomysły stworzenia w niedalekiej przyszłości lokalnej Ligi Hokeja na Lodzie oraz regularnego wspólnego trenowania.

Siema Jurek Owsiak! ;)