Pożegnanie po szwedzku

Jak to mówią "wszystko ma swój początek i swój koniec". W dniu wczorajszym oficjalnie pożegnaliśmy jednego z najlepszych hokeistów w historii występów ADH/HUSARII Białystok. Szwed Henrik Carlson kończy studia na Uniwersytecie Medycznym i wraca do ojczyzny. Jego przygoda z białostockim hokejem niestety dobiegła końca.

O Husarii Dużej i Małej słów kilka

Ten tekst będzie miał formę bardziej felietonu niż suchej relacji z wydarzeń. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że są to moje prywatne przemyślenia i bycie członkiem drużyny, co prawda z poziomu zawodnika głównie rezerwowego, ale aktywnie uczestniczącego we wszystkich meczach i działalności drużyny na różnym polu od kilku ładnych lat daje mi prawo, by się wypowiedzieć i ukazać obraz tego, co obserwuję moimi oczami będąc z boku i w środku praktycznie wszystkich wydarzeń. Nie każdy musi się z tym oczywiście zgadzać.

Wracamy do gry!

Po kilkumiesięcznej przerwie nadchodzi czas powrotu do rozgrywek ligowych. Sezon 2017/2018 II Ligi PZHL rozpoczynamy od mocnego uderzenia - 2 grudnia na turnieju w Lublinie podejmiemy faworytów do zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach, czyli gospodarzy z LHT oraz litewskie Gauja Wilno. Wyniki meczów z tego turnieju mogą mieć kluczowe znaczenie dla układu w tabeli na cały sezon, ale chyba żadna z drużyn nie będzie grała pod presją ze względu na to, że to dopiero początek sezonu.

Białostockie święto hokeja

Emocje po drugoligowym finale już powoli opadły, ale to jeszcze nie koniec pracy. Wszyscy żyjemy 16 edycją Mistrzostw Polski Amatorów (MPA), której w tym roku będziemy gospodarzem. Ideą, która od lat przyświeca mistrzostwom jest popularyzacja hokeja na lodzie o zasięgu ogólnopolskim, a sam turniej jest najbardziej prestiżową tego typu imprezą w kraju. Liczba drużyn biorących udział w rozgrywkach jest tak duża, że zadecydowano o podziale na mistrzostwa dywizji I oraz dywizji II, by jeszcze bardziej wzmóc potrzebę rywalizacji i podnieść poprzeczkę dla uczestników. Formuła rozgrywek opiera się na kilkudniowym turnieju, gdzie najlepsze drużyny z całej Polski, nie posiadające w pełni ukształtowanych profesjonalnych struktur klubowych, zostają podzielone na grupy i grają między sobą mecze o punkty na lodowisku gospodarza imprezy. Po fazie grupowej najlepsze drużyny walczą o mistrzostwo, a najsłabsze o uniknięcie relegacji do niższej dywizji. Każdego roku dwie najlepsze drużyny dywizji II awansują na pierwszy szczebel rozgrywek, podczas gdy dwie najsłabsze ekipy z dywizji I spadają na drugi poziom.

Walka o Majstra!

Ostatnia kolejka II Ligi grupy północno-wschodniej sezonu 2016/2017 tak jak to było rok temu rozegrana zostanie na naszym lodowisku przy ul. 11 listopada. Tradycją białostockich turniejów powoli stają się dramaturgia i stawka o jaką grają uczestniczące w nich drużyny. Podobnie jak w poprzednim sezonie, tak i teraz ostatnie mecze ligowe zadecydują o tym, kto zgarnie mistrzostwo dywizji i pojedzie na początku kwietnia do Łodzi zawalczyć o awans do I Ligi.

Lubelski prysznic

Mija tydzień od naszego wyjazdu do Lublina, napięcie opadło, więc to jest chyba dobry moment, by usiąść i na spokojnie podsumować nasze występy z zeszłego tygodnia. Układ gier był taki sam jak w zeszłym roku - pierwszy mecz z STH Siedlce, kolejny z LHT Lublin. Tym razem jednak gospodarze ustawili grafik tak, byśmy mieli mecz przerwy, za co należą im się podziękowania. Wstaliśmy z łóżek ok. godz. 5 rano i w dobrych nastrojach wyruszyliśmy na ul. 11 listopada, skąd po godz. 6 odjechaliśmy autokarem firmy Ibatur w kierunku Lublina.